Montaż instalacji fotowoltaicznych
Specjaliści z naszej firmy podejmują się montażu instalacji fotowoltaicznej w budynkach mieszkalnych, spółdzielczych oraz gospodarskich. Marzysz o samodzielnie wyprodukowanej energii? Eksperci z przyjemnością opowiedzą Ci, jak przebiega montaż instalacji fotowoltaicznej. Przed realizacją zlecenia wykonujemy specjalistyczny audyt środowiskowy oraz plan, aby maksymalnie wykorzystać możliwości danej lokalizacji. Po zaakceptowaniu naszej strategii postepowania przez klienta przechodzimy do działania. Monterzy precyzyjnie wykonują instalację od podstaw na dachu bądź też na gruncie. W ramach wykonywanych usług zapewniamy również odbiór techniczny i podłączenie do sieci dystrybucyjnej.
Gdzie zamontować instalację fotowoltaiczną?
Przed przystąpieniem do pracy przygotowujemy projekt instalacji fotowoltaicznej. Dzięki niemu można uniknąć wielu błędów montażowych. Na wydajność instalacji fotowoltaicznej ma wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest odpowiednie umiejscowienie całego systemu. Można go umieścić na konstrukcji dachu lub bezpośrednio na gruncie. Wysokość ulokowania komponentów nie ma wpływu na efektywność działania. W przypadku montażu fotowoltaiki na dachu warto wspomnieć, że prace montażowe nie ingerują w poszycie dachu. Proces instalacyjny może się odbywać na nowych, jak i istniejących budynkach bez obawy o ich uszkodzenie. Ponadto instalację można rozbudowywać, pamiętając, aby zachować odpowiedni kąt nachylenia paneli.
Na wydajność nie wpływa również pochyłość dachu. Mamy doświadczenie w kompleksowym montażu instalacji na dachach pochyłych i płaskich. Istotne, aby wszystkie elementy konstrukcyjne były odporne na wpływ warunków atmosferycznych i cechowały się wysoką jakością wykonania. Poza tym należy zwrócić uwagę na zacienienie miejsca instalacji. Nawet jeśli obecnie jest ono wystarczająco nasłonecznione, być może w przyszłości to ulegnie zmianie: małe drzewo urośnie bądź też w pobliżu zostanie wybudowany wysoki budynek, który zasłoni część światła padającego na obszar planowanej instalacji. Wówczas warto rozważyć zmianę lokalizacji, ponieważ nawet częściowe zacienienie zmniejsza ilość wygenerowanej energii.